fotbal, liga a 4-a

Liga a IV-a Team Sport
Vineri, 1 iunie, ora 17
CF Liberty Salonta - Kinder Junior
Arbitri: Cormoş - Ghenţ – Neagu; Observator - Vancea Valer
Sambata, 2 iunie, ora 11
Stăruinţa Săcueni - Locadin Ţeţchea
Arbitri: Ilea - Gireadă - R. Pantea; Obs - Pirtea Ioan
CSC Sânmartin - Tricolorul Alparea
Arbitri: L. Danşa - Bologan – Fiter; Obs. Birta Octavian
Ora 15
Viitorul Borş - CSO Ştei
Arbitri: Omuţ - M. Chereji - Ov. Timar; Obs.- Munteanu Ştefan
Duminica, 3 iunie, ora 15
Luceafărul II Oradea - Victoria Avram Iancu
Arbitri: Lădar - Fechetea - C. Danşa; Obs. -Moisin Sebastian
Ora 17
Biharea Vaşcău - Viitorul Popeşti
Arbitri: Sztanyik - Lakatos – Szilagyi; Obs. - Pirte Gheorghe
Crişul Aleşd - Crişul Sântandrei
Arbitri: I. Blaj - Mada - D.Moş; Obs. - Moldovan Radu
Poiana Budureasa - Cetatea Biharia
Arbitri: Bitea - Albu – Liberţ; Obs. - Rusu Gheorghe


Tricolorul Alparea mai are de jucat CSC Mădăras (deplasare) şi cu Stăruinţa Săcuieni (acasă).
Crişul Sântandrei joacă la Aleşd, iar în ultima rundă primeşte vizita Luceafărului II, în timp ce Paleul se deplasează la CF Liberty şi joacă acasă cu Vaşcăul.
În cazul unei egalităţi de puncte între Tricolorul şi Crişul, avantajată este echipa antrenată de Ciprian Dianu, învingătoare în ambele jocuri. Câştigătoarea Ligii a IV-a Bihor va întâlni reprezentanta judeţului Satu Mare la meciul de baraj programat în 20 iunie la Zalău, învingătoarea urmând să promoveze în Liga 3.

CLASAMENT - SENIORI
1. Alparea 28 22 2 4 95-24 68
2. Sântandrei 28 9 5 3 79-22 65
3. Paleu 28 19 6 3 78-20 63
4. Luceafărul II 28 15 7 6 69-36 52
5. Budureasa 28 15 4 9 53-29 49
6. A. Iancu 28 13 4 10 66-62 46
7. Aleşd 28 12 5 11 60-50 41
8. Mădăras 28 11 6 11 51-50 39
9. Borş 28 10 4 14 35-43 34
10. Ţeţchea 28 9 1 18 52-88 31
11. Ştei 28 9 6 13 39-53 33
12. Vaşcău 28 9 6 13 32-56 33
13. Biharia 28 8 7 13 59-56 31
14. CF Liberty 28 7 2 19 40-65 24
15. Săcueni 28 5 3 20 41-106 18
16. Popeşti 28 2 3 23 30-120 9


Clasament juniori
1. Kinder 28 23 4 4 121-24 96
2. Budureasa 28 21 4 3 112-27 88
3. Ştei 28 19 3 6 93-22 79
4. Biharia 28 17 3 8 57-36 71
5. Sântandrei 28 17 3 8 51-42 71
6. Vaşcău 28 14 5 9 66-43 61
7. A. Iancu 28 13 4 11 58-44 56
8. Borş 28 13 3 12 70-53 55
9. Aleşd 28 12 1 15 51-73 49
10. Alparea 28 10 4 14 48-57 44
11. Luceafărul 28 9 6 13 53-66 39
12. Săcueni 28 9 3 16 31-76 39
13. Mădăras 28 9 2 17 45-60 38
14. CF Liberty 28 6 1 21 48-132 25
15. Ţeţchea 28 5 1 22 41-129 21
16. Popeşti 28 4 2 22 26-116 9
     media: 0.00 din 0 voturi
  1. No comments yet.

Atentie: Comentariile vor aparea dupa aprobare. Trimite comentariul tau doar o singura data.

Poti folosi tagurile HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong> in textul comentariului tau.

:):(:d:">:((:d|:x8-|/:):o:-?:-":-w;)[-(:)>-#:-s(~~)**==*-:)o:-)3:-o:(|):)):-??:-ss<):)<:-p=:)>:d<@};-[-o<^:)^#-o$-)%%-%-((%)(*)(:|8->8-x8-}:)]:-$:-&:*:-\:-<:>:-@:-b:-j:-l:p:-s:-c:-h:-t:|:o):@):^o;));;)=((=))=d>=p~>-)>:)>:/>:p@-)b-(b-)|-)l-)o-+o->o=>x([-x~:>~o)~X(=; mai multe