fotbal judetean

Rezultate Liga a IV-a etapa a 26-a
Viitorul Popeºti – Tricolorul Alparea 0-7
Marcatori: Morna 23, 65, 86, Ardelean 40, 49, Ban 88, Peret 90
La juniori: 1-4 (Panati Robert – Sorban Ludovic, Burlea Samuel 2, Bregea Ionut)

Locadin Tetchea - CSO Stei 3-1
Marcatori: C. Butuc 6, V. Mangra 25, 79 – Raþ 10
La juniori: 0-4 (Pele Cristian 3, Modan Nicolaie)

Cetatea Biharia - Viitorul Bors 1-1
Marcatori: Borbely A. 83 (11 m) – S. Zadori 41
La juniori: 0-1 (Iacob Ionut)

Crisul Sîntandrei - CSC Sînmartin 1-0
Marcatori: Giura R. 79
C. rosii: Novak R. (Crisul) în minutul 90+1, respectiv Tirban Cristian (CSC)
La juniori: 2-0 (Barat Iosif, Mierea Petru)

Victoria Avram Iancu – Stãruinta Sãcueni 5-1
Marcatori: Blaga Adrian 42, D. Matica 57, 88, Mânz D. 71, C. Buzgãu 81 (11 m)
La juniori: 9-0 (Memetea Vasile 2, Ciocan Sergiu 2, Pert Ioan, Herman Gheorghe, Katona Arnold, Cures Andrei, Chise Ionut)

Kinder Junior Paleu - Poiana Budureasa 2-1
Marcatori: Balea 23, Muzsnay 59 – Oras 43
În min. 14, a fost evacuat din incinta terenul Sandu Balaj (antrenor Poiana Budureasa) pentru proteste repetate la adresa deciziilro arbitrilor.
La juniori: 1-1 (Tãtar Ionut – Olea Raul)

Biharea Vascãu - Crisul Alesd 2-2
Marcatori: Hãdãlãu 17, Pasca 56 - Olar 2, 19
La juniori: 2-1 (Rãdac Cãlin, Ienciu Raul – Rocska Tamas)
C. rosii: Bursasiu Daniel, Gotz Wilhelm, ambii de la Biharea.

CF Liberty - Luceafãrul II 1-2
Marcatori: Pentie Daniel 9 – Mintas Bogdan 30, Has Andrei 37
La juniori: 3-2 (Coita Florin 2, Cirti Daniel - Pantea Bogda, Balogh Markos).



Liga a V-a
Seria 1 – etapa a 23-a
Sporting Lugas – Viitorul Marghita 1-2
Marcatori: Dobai 76 – Sabãu 36, Naghi 82

Electric Star - Foresta Tileagd 1-3
Marcatori:Szlovak 78 – Lukacs 41, Cartis 63, Bombola P. 73

Inter Astileu - Viitorul Brusturi 6-2
Marcatori: Sarca 9, 39, 54 (11 m), Marc 38, Mihalceac 74, Bela 84, - M. Gug 58, Mierluþ 72
C. rosu: Tãut (Brusturi) în min. 53

Minerul Suncuius – Atletic Oradea 2-0
Marcatori: Rusu 64, 90+3

Stanca Vadu Crisului – AC Bihorul Lugas 2-2
Marcatori: Jolte 40, 85 - C. Morar 19, Gal M. 33
C. rosu: Gal (Lugas) în min. 82

CSU Partium Oradea – Progresul Sîniob 6-1
Marcatori: Lakatos 17, 48, Dobondi 21, C. Popa 61, Oºan 70, Fazekas 78 – Lucaci 62

Clasament
1. Marghita 22 21 1 0 89–12 64
2. Partium 22 18 2 2 100–2159
3. Sporting Lugas 21 16 1 4 73–31 49
4. Vadu Crisului 22 11 2 9 41–40 35
5. Astileu 21 11 1 9 68–53 34
6. Tileagd 21 9 6 6 38–29 33
7. Vointa Suplac 21 9 2 10 40–43 29
8. Atletic 21 6 3 12 21–43 21
9. Bihorul Lugas 21 4 5 12 26–56 17
10. Electric Star 21 3 4 14 20–78 13
11. Sâniob 21 3 3 15 21–81 12
13. Suncuius 21 4 2 15 26–59 14
14. Brusturi 21 5 2 14 35–59 11*
* Echipã penalizatã cu 6 puncte


Seria 2 – etapa a 20-a
Pro Cefa – Inter Crisul Batãr 4-0
Marcatori: I. Vlad 1, 27, Cl. Roºu 14, 62
C. rosii: Tobias (min. 90+2),Coste (min. 90+3)

Frontiera Oradea - CSM Olimpia Salonta 2-2
Marcatori: Sabãu 3, Bãrcãceanu 6 – C.Laza 49, I. Neaga 64

Partizanul Sînnicolau - Bayern Oradea 0-3
Marcatori: Matei 43, 44, O. Varodi 74

Vulturul Verde - Voinþa Cheresig 1-3
Marcatori: Sava 45 – V. Gabor 6, Bulzan 17, Maier 74
C. rosii: Sava I. (Vulturul) , Covaciu (Vointa) în minutul 90+2

Dacia Gepiu – Victoria Tulca 2-2
Marcatori: Hãlmãjean 12, 66 - Teudean

Vointa Ciumeghiu – Izvorul Cociuba 1-2
Marcatori: Ignat 25 - Trofin 10, Budean 63

Clasament
1. Bayern 20 16 0 4 65–27 48
2. Salonta 20 12 5 3 58–24 41
3. Cociuba 20 12 2 6 53–28 38
4. Cheresig 20 11 3 6 45–33 36
5. Frontiera 20 10 5 5 49–25 35
6. Ciumeghiu 20 10 4 6 45–37 34
7. Tulca 20 8 5 6 42–37 29
8. Gepiu 20 7 5 8 39–33 26
9. Cefa 20 5 5 10 33–44 20
10. Partizanul 20 5 2 13 23–49 17
11. Vulturul V.20 4 2 14 36–81 14
12. Batãr 20 0 0 20 10–90 0


Seria 3 etapa 20 (ultima)
Universitatea Oradea - Viitorul Josani 3-1
Marcatori: T. Cheregi 59, 72 (11m), 90+2 – Manea 6

Arsenal Uileac - Zorile Buntesti 0-2
Marcatori: Cuciula 52 (autogol), R. Ciuciu 70

CF Bihorul Beius - Cetatea Finis 4-0
Marcatori: Micle 15, 72, Mândru 19, Abrudan 63

Gloria Cãbesti - Vida Pomezeu 2-3
Marcatori: Libert 23 (11 m), Fãrcanea 32,- Hora 22, Tau 45, Trip 90+1
C. rosu: Cornea S. (Gloria) în min. 87
La finalul meciului au fost incidente, arbitrul central Orban Norbert întocmind un raport suplimentar.

FC Hidiselul de Sus - Unirea Rosia 4-3
Marcatori: R. Fãrcuta 41 (11 m), 90+3, Iova 50, 90+4 - V. Burescu 6, D. Bolha 19, 43 (11 m)
C. rosu: P. Burescu (Rosia) în min. 90+4

Clasament final
1. Hidisel 17 17 0 0 83–40 51
2. Rosia 18 11 3 4 58–34 36
3. Buntesti 18 11 3 4 56–34 36
4. Beius II 18 8 4 5 35–34 28
5. Pomezeu 18 8 2 8 31–33 26
6. Universit 17 8 1 8 43–34 22
7. Finis 18 6 2 10 23–37 20
8. Cãbesti 18 3 4 11 32–65 13
9. Josani 18 4 1 13 28–65 13
10. Uileac 18 1 4 13 22–61 7
     media: 0.00 din 0 voturi
  1. No comments yet.

Atentie: Comentariile vor aparea dupa aprobare. Trimite comentariul tau doar o singura data.

Poti folosi tagurile HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong> in textul comentariului tau.

:):(:d:">:((:d|:x8-|/:):o:-?:-":-w;)[-(:)>-#:-s(~~)**==*-:)o:-)3:-o:(|):)):-??:-ss<):)<:-p=:)>:d<@};-[-o<^:)^#-o$-)%%-%-((%)(*)(:|8->8-x8-}:)]:-$:-&:*:-\:-<:>:-@:-b:-j:-l:p:-s:-c:-h:-t:|:o):@):^o;));;)=((=))=d>=p~>-)>:)>:/>:p@-)b-(b-)|-)l-)o-+o->o=>x([-x~:>~o)~X(=; mai multe