fotbal judetean

Liga a IV-a etapa a 25-a
Luceafărul II - Viitorul Popeşti 6-2
Marcatori: Haş 11, 51, Popescu 30, Jurcă 48 (11 m), 55, 61 / Bencic 14, Biţ 35
La juniori: 5-1 (Lascu Cosmin 3, Avram David, Florescu David – Şipoş Andrei)

Crişul Aleşd – CF Liberty 2-0
Marcatori: O. Coste 87, Şereş 90+1
C. roşu: M. Vaida (Liberty) în min. 90+2.
La juniori: 4-1 (Cărbunaru Adrian, Rocska Tamas, Coita Daniel, Hiriţ Mihai - Coita Cătălin)
C. roşii: Cărbunaru Adrian (Aleşd) şi Foghiş Răzvan (Liberty), ambii în min. 52 pentru lovire reciprocă şi Berindei Andrei (Liberty), în minutul 65, pentru cumul de cartonaşe galbene

Poiana Budureasa – Biharea Vaşcău 3-0
Marcatori: A. Toma 18, A. Negrita 44, Sbertea 84
La juniori: 7-2 (Dereş Valentin 4, Fila Ştefan, Tonca Cătălin, Gavra Cătălin – Haica Adrian 2)
C. roşu: Mărginean Robert (Budureasa) în min. 58, pentru cumul de cartonaşe galbene

Stăruinţa Săcueni - Kinder Junior Paleu 0-9
Marcatori: Kiss E. 27, 50, 78, Muzsnay 35, 53, 60, E. Popa 70, 88
La juniori: 0-11 (Lelel Dumitru 4, Laszlo Zoltan 5, Popescu Andrei, Panc Cătălin)

CSC Sînmartin – Victoria Avram Iancu 2-1
Marcatori: Matei C. 16, Ursuţ 54 (11 m) / Blaga 61 (11 m)
La juniori: 1-2 (Ienciu Paul – Ciocan Sergiu 2)

Viitorul Borş - Crişul Sîntandrei 0-2
Marcatori: Lobonţ 5, 84
La juniori: 2-4 (Szapanos Krisztian, Pop Cristian – Chisvasi Marius 2, Barat Iosif, Mierea Florin)

CSO Ştei – Cetatea Biharia 3-1
Marcatori: Chebeleu 31, Dumuţa D. 54 (11 m), Coborzan R. 78 (autogol) / Selegian S. 41
La juniori: 5-1 (Pele Cristian 2, Modan Nicolae 2, Deva Adrian – Heghedus Zsolt)

Tricolorul Alparea – Locadin Ţeţchea 3-1
Marcatori: Morna O. 45, Olariu 71, Lascu 90+3 / Rogojan A. 71
C. roşu: Bulz (Alparea) în min.- 89
La juniori: 3-1 (Bregea Ionuţ, Tocai Marcel, Popa Dumitru - Varga Teofil)


Liga a V-a
Seria 1, etapa a 22-a
AC Bihorul Lugaş – CSU Partium Oradea 2-1
Marcatori: Fustos 80, Bulboacă 82 – Lakatos 90'+2
Atletic Oradea - Stânca Vadu Crişului 3-0
Marcatori: Bara 66, Bredean 78, Tămnase 88
Viitorul Brusturi – Minerul Şuncuiuş 9-2
Marcatori: I. Gug 25, 44, Rus 51, 59, Căbuţa I. 57, 76, M. Gug 68, Mierluţ 82, Căbuţa L. 90+1 / Brândaş S. 10, Rusu 31
Foresta Tileagd – Inter Aştileu 3-0
marcatori: Palotas 27, 31, Bombola 90+1
Viitorul Marghita – Electric Star Marghita 5-0
Marcatori: Miclean 39, 58, Ignat 70, Şumălan 78, Ciordaş 83
Voinţa Suplac – Sporting Lugaş 1-6
Marcatori: Baidoc 90+1 (autogol) – Roştaş 23, Fl. Matei 33, 43, 89, Ardelean 60, Bot 76
Clasament
1. Marghita 21 20 1 0 87–11 61
2. Partium 21 17 2 2 88–19 53
3. Sporting Lugaş 20 16 1 3 72–29 49
4. Vadu Crişului 21 11 1 9 39–38 34
5. Aştileu 20 10 1 9 62–51 31
6. Tileagd 20 8 6 6 35–28 30
7. Voinţa Suplac 21 9 2 10 40–43 29
8. Atletic 20 6 3 11 21–41 21
9. Bihorul Lugaş 20 4 4 12 24–54 16
10. Electric Star 20 3 4 13 19–75 13
11. Sâniob 20 3 3 14 20–75 12
13. Brusturi 20 5 2 13 33–53 11*
14. Şuncuiuş 20 3 2 15 24–59 11
* Echipă penalizată cu 6 puncte

Seria 2, etapa a 19-a
Izvorul Cociuba - Pro Cefa 2-1
Marcator: Fitero 90+2
Victoria Tulca - Voinţa Ciumeghiu 5-1
Marcatori: Paveliuc 19, Mangrău 33, Dudaş 66, 84 Dumitrescu 72 – Lasco 75
C roşu: David Gh (Ciumeghiu) în min. 55 pentru fault comis în postură de ultim apărător
Voinţa Cheresig - Dacia Gepiu 1-3
marcatori:Balog 2 / E Faur 9, B Avram 68, Oşvat 69
C. roşu: Sava Fl. (Cheresig) în min. 82 pentru injurii aduse arbitrului şi bruscarea acestuia
Bayern Oradea - Vulturul Verde 5-1
Marcatori: Burescu 3, Brisc 19, 27, 73, 80 - Ghiţe 66
CSM Olimpia Salonta - Partizanul Sînnicolau 8-0
Marcatori: Fuliaş 6, 65, Sabău Fl. 23, Neagrău 52, 57, Fodor 60, 63, Laza C. 78
Inter Crişul Batăr - Frontiera Oradea 0-6
Marcatori: Lazău 1, 14, 20, 40, 83, Coste C. 29

Clasament
1. Bayern 19 15 0 4 62–27 45
2. Salonta 19 12 4 3 56–22 40
3. Cociuba 19 11 2 6 51–27 35
4. Frontiera 19 10 4 5 47–23 34
5. Ciumeghiu 19 10 4 5 44–35 34
6. Cheresig 19 10 3 6 42–32 33
7. Tulca 19 8 4 6 40–35 28
8. Gepiu 19 7 4 8 37–31 25
9. Partizanul 19 5 2 12 23–43 17
10. Cefa 19 4 5 10 29–44 17
11. Vulturul . 19 4 2 13 35–78 14
12. Batăr 19 0 0 19 10–86 0

Seria 3, etapa a 19-a
Unirea Roşia - Viitorul Josani 1-3
Bolojan S. 20 – Moţiu 47 (ag), Alexa 52, Manea 58
Vida Pomezeu - FC Hidişelul de Sus
Cetatea Finiş - Gloria Căbeşti 3-1
Marcatori: Oancea C. 20, Iancu 70, 90+2 – Lezeu 25
Zorile Bunteşti - CF Bihorul Beiuş 3-1
Marcatori: Dumbrăveanu 22, gruie 47, Ciuciu r. 85 (11 m) – Micula 74
Universitatea Oradea - Arsenal Uileac 5-1
Marcatori: Moga 6, Călăcean 57, Copil 60, Milian 63, Cheregi T. 87 – Koteles 89

Clasament
1. Hidişel 16 16 0 0 79–37 48
2. Roşia 17 11 3 3 55–30 36
3. Bunteşti 17 10 3 4 54–34 33
4. Beiuş II 17 7 4 5 31–34 25
5. Pomezeu 17 7 2 8 28–31 23
6. Univ 16 7 1 8 40–33 22
7. Finiş 17 6 2 9 23–33 20
8. Căbeşti 17 3 4 10 30–62 13
9. Josani 17 4 1 12 27–62 13
10. Uileac 17 1 4 12 22–59 7
     media: 0.00 din 0 voturi
  1. No comments yet.

Atentie: Comentariile vor aparea dupa aprobare. Trimite comentariul tau doar o singura data.

Poti folosi tagurile HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong> in textul comentariului tau.

:):(:d:">:((:d|:x8-|/:):o:-?:-":-w;)[-(:)>-#:-s(~~)**==*-:)o:-)3:-o:(|):)):-??:-ss<):)<:-p=:)>:d<@};-[-o<^:)^#-o$-)%%-%-((%)(*)(:|8->8-x8-}:)]:-$:-&:*:-\:-<:>:-@:-b:-j:-l:p:-s:-c:-h:-t:|:o):@):^o;));;)=((=))=d>=p~>-)>:)>:/>:p@-)b-(b-)|-)l-)o-+o->o=>x([-x~:>~o)~X(=; mai multe