fotbal judetean

CSO Ştei - Viitorul Popeşti 4-1

Marcatori: P. Luca 36, Grigoraş 53, F. Popa 73, Boldor 76 / Punkosd 86

CSO: Cionca - D. Dumuţa, Grigoraş, Lazea, Marian (78 Bercea), Tat, Taichiş (67 Chebeleu), F. Popa, P. Luca (71 Lucaciu), Boldor, Tocitu (80 Matiuţă).

Antrenor: Voicu Popa.

Viitorul: Şipoş - L. Maghiar, Bodea, Albinaru, Cheregi (80 Gavriş), Paşcalău (85 Punkosd), Vancia, Hercuţ (50 Biţ), Mangra (85 Ţeca), Bencic, Maghiar F.

Antrenor: Sorin Simuţ.

Arbitri: Nagy Cristian - Ghenţ Aurel, Lakatos Rareş.

Observator AJF: Ioan Suciu

La juniori: 2-0 (Gavriş Daniel 2)

Viitorul Borş - Tricolorul Alparea 0-3

Marcatori: R. Ştefan, Lascu, Briciu

Viitorul: Balogh - Negru (85 Spalek), Bacso, Nagy Mate, Iercan, Faur, Borbely, Racz, Kerekgyarto (67 Kelszken), Trifa (85 Keresztesi), Beudean (51 Lazăr).

Antrenor: Nicolae Duca.

Tricolorul: Puşcău - Fitero, Suciu, Pop Ş., Briciu, Pereţ, Iova (39 Iancu), Ban (60 R. Ardelean), R. Ştefan (85 Agiurgioaie), Morna, Lascu (89 A. Marinău).

Antrenor: Mircea Madar.

Arbitri: Marcu Florin - Timar Ovidiu - Chereji Marius.

Observator AJF: Nagy Alexandru.

La juniori: 5-2 (Szentgyorgy Norbert, Pop Critian 2, Tocai Marcel, Puşcaş Nicolae / Katona Tamas, Bora Daniel - autogol)

CSC Mădăras - Locadin Ţeţchea 3-2

Marcatori: Bota 15, C. Matei 78, 90+3 / Chirilă 51, C. Butuc 58

CSC: Ionuţ - R. Popescu, Zsirka, Jurcă (66 Fuliaş), Chişe C., Ursuţ, D. Cuc, C. Matei, Paveliuc, Bota, Ţirban (11 M. Popescu).

Antrenor: Horia Rădulescu.

Locadin: Matica - Olar, Peter, Opriş, Bronţ (80 Szabo), Dunşoară, A Popa, Balla, Sarkadi (31 Chirilă), C. Butuc (66 Alb), Rogojan.

Antrenor: Florin Negrea.

Arbitri: Omuţ Marius - Dem Stelian, Carmen Neagu.

Observator AJF: Gheorghe Pirte.

La juniori: 8-1 (Mondek Vinto 3, Pisec Andrei 2, Favid Eugen, Mughiuruş Daniel, Matei Ionuţ / Barna Răzvan)

Stăruinţa Săcueni - Cetatea Biharia 0-4

Marcatori: Zadori E. 7, 83, Molnar L. 60, Zadori S. 63

Stăruinţa: Câmpan - Mişurak, Gherle, Ilaş (85 Bungău), Mate, Copil, Moldovan (49 Nagy Zs.), Zima G., Jurcă (46 Avram I.), Jurjac (77 Papp), Costea G.

Antrenor: Ştefan Zima.

Cetatea: Scurt - Puşa (86 Pintea), Juca, Coborzan, Molnar F., Kis E. (81 Muzsnay), Pandel, Sălăjan, Molnar L., Zadori E., Zadori S..

Antrenor: Popovits Paul.

Arbitri: Cozac Vasile - Câmpan Cristian, Tătar Nicolae.

Observator AJF: Gallovits Ştefan.

La juniori: 3-0 (Fecso 2, Vadkerti)

Poiana Budureasa - Crişul Sântandrei 1-1

Marcatori: Oraş 82 / D. Cuc 16

Poiana: Gaboraş - Ienciu, R. Bogdan, Junc, Negrita, Oraş, L. Bogdan, Lazea, Toma, Ştefan.

Antrenor: Sandu Balaj.

Crişul: Creţ - Ilisie, Matei, Filimon F, Ţârţ, Cioloş (77 Moga), Novak (86 Sasu), Dianu, Iordache (61 Grozav), D. Cuc, Giura (83 Mirişan).

Antrenor: Ciprian Dianu.

Arbitri: Pop Adrian - Timar Iulius, Pantea Radu.

Observator AJF: Moldovan Radu.

La juniori: 2-2 (Dereş Valetin 2 / Chişvasi Marius, Leghezeu Gabriel)

Eliminat: Leghezeu 78 (Sântandrei) - pentru oprirea unei situaţii clare de gol.

Crişul Aleşd - Victoria Avram Iancu 0-0

Crişul: Barabaş - Vancea, Madar, Bota, Fogarasi, Kovesdi, Cipău, Copil (51 Cătană), Olariu, Lobonţ, Teodorescu.

Antrenor: Viorel Domocoş.

Victoria: Sultan - Mânz, Cuc, C. Buzgău, Cuciula, Moise, N. Pavel, Benea, Costea, Filip, Blaga A (90+1 Shammat).

Antrenor: Sorin Nan.

Arbitri: Lădar Răzvan - Fiter Ciprian, Gireadă Bogdan.

Observator AJF: Cornel Pantea.

La juniori: 2-0 (Cărbunaru Adrian 2)

Eliminat: Cureş Andrei 52 (Victoria) - pentru cumul de cartonaşe galbene

Luceafărul II Oradea - Kinder Paleu 2-2

Marcatori: C. Roşu 57 (11 m), Popescu 64 / Lupuţ 3, Balea 31

Luceafărul II: Sălăjan - Pintea (65 Florescu), Mintaş, Haş, Andor R., Marian, Cura (46 Haiduc, 77 Selegean), Buştea, Roşu, Dobrescu, Popescu.

Antrenor: Cosmin Brândaş.

Kinder: Bonta - Ienciu, Lupuţ, Şorca, Copas, Crişan, Tipiu, Grosu (76 Rozsa), Avram (90+3 Rada), Balea, Ramariavelo (67 Selegian).

Antrenor: Muzsnay Zsolt.

Arbitri: Danşa Laurenţiu - Şovre Octavian, Danşa Ciprian.

Observator AJF: Rusu Gheorghe.

La juniori: 0-5 (Vese Alexandru 2, Paşca Remus, Lele Dumitru 2)

CF Liberty - Biharea Vaşcău 0-1

Marcator: M. Merce 65

Liberty: Demian - Creţ, Sebeştean, Karacsonyi, C. Baba, Vaida, Maghiar, P. Ciorba (71 Podhora), Cheregi, Borzescu (57 Stancu), V. Vesa (85 Drugaş).

Antrenor: Dan Baba.

Biharea: Bocşe - Paşca, Fl. Merce (90+3 Mureşan), Bara, Tuduce, Micula, Hărdălău, Teaha, M Merce, Pădureanu, Haica (61 Iovan, 70 Lupşe).

Antrenor: Ioan Sabău.

Arbitri: Cormoş Cosmin - Blaga Marcel, Toia Florian. Observator AJF: Valer Vancea.

La juniori: 2-5 (Comprea Viorel, Paşca Florin / Ienciu Raul 2, Popa Andrei 3)

CLASAMENT - SENIORI

1. Sântandrei 13 9 2 2 45-13 29

2. Paleu 13 8 3 2 40-13 27

3. Alparea 13 8 2 3 45-17 26

4. A. Iancu 13 7 4 2 42-31 25

5. Aleşd 13 7 3 3 35-18 24

6. Luceafărul II 13 6 6 1 29-16 24

7. Budureasa 13 6 3 4 26-15 21

8. Borş 13 5 2 6 18-21 17

9. Mădăras 13 5 2 6 24-29 17

10. Ţeţchea 13 5 1 7 30-36 16

11. Săcueni 13 4 2 6 27-28 14

12. CSO Ştei 13 4 2 7 22-32 14

13. Vaşcău 13 4 2 7 15-34 14

14. Biharia 13 2 4 7 25-31 10

15. Liberty 13 3 1 9 11-35 10

16. Popeşti 13 1 1 11 14-72 4

CLASAMENT - JUNIORI

1. Paleu 13 12 0 1 54-7 48

2. Budureasa 13 9 2 2 45-10 38

3. Sântandrei 13 8 2 3 44-18 34

4. A. Iancu 13 8 1 4 37-17 33

5. Borş 13 8 0 5 42-25 32

6. Aleşd 13 8 0 5 25-28 32

7. Vaşcău 13 7 3 3 28-17 31

8. Ştei 13 7 2 4 36-13 30

9. Biharia 13 8 1 4 26-14 29

10. Săcueni 13 4 1 8 16-31 17

11. Alparea 13 4 0 9 18-33 16

12. Luceafărul II 13 3 1 9 21-33 13

13. Liberty 13 2 1 10 18-72 13

14. Popeşti 13 3 0 10 13-47 12

15. Mădăras 13 2 2 9 19-37 10

16. Ţeţchea 13 2 0 11 19-64 8

Liga a V-a Team Sport, Seria 1

Minerul Şuncuiuş - CSU Partium Oradea 1-4

Inter Aştileu - Progresul Sâniob 8-0

Marcatori: Iaz 12, 69, Sîrca 24, 48, Sereş 33, Mihalceac 70, Pădureţu 85, Ivan 90

Electric Star Marghita - AC Bihorul Lugaş 1-1

Marcatori: M. Molnar 53 / V. Croitoru 41

Eliminat: Hebriştean Călin 78 (Electric Star) - pentru cumul de cartonaşe galbene.

Echipa oaspete a contestat rezultatul, pe motiv că gazdele ar fi efectuat substituire de jucători. Cazul va fi analizat în şedinţa Comisiei de Dsiciplină a AJF Bihor, astăzi, de la ora 16.00.

Sporting Lugaş - Atletic Oradea 2-0

Marcatori: Bot 20, Ficuţ 77

Voinţa Suplac - Viitorul Brusturi 3-0 (neprezentare)

Viitorul Marghita - Foresta Tileagd 4-0

Marcatori: Orbai 14, Sas 15, Mureşan 37, Cadar 86.

Stânca Vadu Crişului a stat.

CLASAMENT

1. Marghita 12 12 0 0 47-6 36

2. Partium 12 11 0 1 58-8 33

3. Aştileu 12 10 0 2 52-21 30

4. Sporting Lugaş 12 9 0 3 42-17 27

5. Vadu Crişului 11 8 0 3 25-21 24

6. Tileagd 12 5 2 5 20-17 17

7. Suplac 12 5 0 7 24-27 15

8. Atletic 12 3 2 7 9-23 11

9. Sâniob 12 3 2 7 15-41 11

10. Şuncuiuş 12 3 1 8 14-21 10

11. Brusturi 11 2 1 8 16-40 7

12. Electric Star 10 1 1 8 11-59 4

13. Bihorul Lugaş 11 1 0 10 8-40 1

...
     media: 0.00 din 0 voturi

Comentarii