fotbal - liga 1

Vineri

ora 20.30 : CS Mioveni - Ceahlăul Piatra Neamţ - Digi Sport 1

Sambata

ora 14.00: Voinţa Sibiu - FC Braşov - Digi Sport 1

ora 19.00 : Astra Ploieşti - Petrolul Ploieşti - Digi Sport 1

ora 21.00 : CFR Cluj-Napoca - Dinamo Bucureşti - Digi Sport 1

Duminica

ora 14.00 : Sportul Studenţesc - "U" Cluj-Napoca - Digi Sport 1

ora 19.30 : Pandurii Tg. Jiu - Oţelul Galaţi - Digi Sport 1

ora 21.30 : Steaua Bucureşti - Concordia Chiajna - Digi Sport 1

Luni

ora 19.00 : FCM Tg. Mureş - Rapid Bucureşt GSP TV i - Dolce Sport 1

ora 20.45 : Gaz Metan Mediaş - FC Vaslui - .

Clasament:

1. Dinamo Bucureşti 12 8 3 1 25-5 27 (+9)

2. CFR Cluj-Napoca 12 8 2 2 26-9 26 (+8)

3. Rapid Bucureşti 12 7 4 1 18-5 25 (+7)

4. Pandurii Tg. Jiu 12 6 4 2 18-11 22 (+4)

5. "U" Cluj-Napoca 12 6 4 2 16-9 22 (+4)

6. FC Vaslui 12 6 2 4 20-10 20 (+2)

7. Steaua Bucureşti 12 5 4 3 16-10 19 (+1)

8. Astra Ploieşti 12 5 4 3 13-13 19 (+1)

9. Oţelul Galaţi 12 5 3 4 11-12 18 (0)

10. Gaz Metan Mediaş 12 5 0 7 18-22 15 (-3)

11. Ceahlăul Piatra Neamţ 12 3 4 5 10-17 13 (-5)

12. FC Braşov 12 3 3 6 10-13 12 (-6)

13. Petrolul Ploieşti 12 3 3 6 12-17 12 (-6)

14. Voinţa Sibiu 12 2 4 6 8-17 10 (-8)

15. FCM Tg. Mureş 12 1 5 6 12-21 9 (-9)

16. Sportul Studenţesc 12 1 6 5 11-21 9 (-9)

17. Concordia Chiajna 12 2 3 7 7-19 9 (-9)

18. CS Mioveni 12 2 2 8 8-28 8 (-10)

...
     media: 0.00 din 0 voturi

Comentarii


fotbal - uefa cup

GRUPA A
Rubin Kazan - Tottenham 1-0
Shamrock - PAOK Salonic 1-3
Clasament:
1. PAOK - 8 puncte
2. Rubin - 7 puncte
3. Tottenham - 7 puncte
4. Shamrock - 0 puncte

GRUPA B
Copenhaga - Hannover 1-2
Vorskla -
Standard Liege 1-3
Clasament:
1. Standard - 8 puncte
2. Hannover - 8 puncte
3. Copenhaga - 4 puncte
4. Vorskla - 1 punct

GRUPA C
Legia Varsovia - Rapid 3-1
PSV Eindhoven - Hapoel Tel-Aviv 3-3
Clasament:
1. PSV - 10 puncte
2. Legia - 9 puncte
3. Rapid - 3 puncte
4. Hapoel - 1 punct

GRUPA D
Vaslui - Sporting Lisabona 1-0
Lazio - Zurich 1-0
Clasament:
1. Sporting - 9 puncte
2. Vaslui - 5 puncte
3. Lazio - 5 puncte
4. Zurich - 2 puncte

GRUPA E
Besiktas -
Dinamo Kiev 1-0
Maccabi Tel-Aviv - Stoke 1-2
Clasament:
1. Stoke - 10 puncte
2. Besiktas - 6 puncte
3.
Dinamo - 5 puncte
4. Maccabi - 1 punct

GRUPA F
PSG - Slovan Bratislava 1-0
Red Bull Salzburg - Atletic Bilbao 0-1
Clasament:
1. Bilbao - 10 puncte
2. PSG - 7 puncte
3. Salzburg - 4 puncte
4. Slovan - 1 punct

GRUPA G
Austria Viena -
AZ Alkmaar 2-2
Metalist Harkov - Malmo 3-1
Clasament:
1. Metalist - 10 puncte
2. AZ Alkmaar - 6 puncte
3. Austria Viena - 5 puncte
4. Malmo - 0 puncte

GRUPA H
Birmingham - Brugge 2-2
Sporting Braga - Maribor 5-1
Clasament:
1. Brugge - 7 puncte
2. Birmingham - 7 puncte
3. Braga - 7 puncte
4. Maribor - 1 puncte

GRUPA I
Atletico Madrid - Udinese 4-0
Celtic - Rennes 3-1
Clasament:
1. Atletico - 7 puncte
2. Udinese - 7 puncte
3. Celtic - 5 puncte
4. Rennes - 2 puncte

GRUPA J
Schalke - AEK Larnaca 0-0
Steaua -
Maccabi Haifa 4-2
Clasament:
1. Schalke - 8 puncte
2. Maccabi - 6 puncte
3. Steaua - 5 puncte
4. Larnaca - 2 puncte

GRUPA K
Twente - Odense 3-2
Fulham - Wisla Cracovia 4-1
Clasament:
1. Twente - 10 puncte
2. Fulham - 7 puncte
3. Odense - 3 puncte
4. Wisla - 3 puncte

GRUPA L
AEK Atena - Lokomotiv Moscova 1-3
Anderlecht - Sturm Graz 3-0
Clasament:
1. Anderlecht - 12 puncte
2. Lokomotiv - 9 pnucte
3. Sturm Graz - 3 puncte
4. AEK Atena - 0 puncte

...
     media: 0.00 din 0 voturi

Comentarii